FORMA

Miedzynarodowy festiwal teatru formy

PROF. JACEK MAJCHROWSKI, MAYOR OF THE CITY OF KRAKOW, INVITES

News

Wydarzenie towarzyszące - warsztaty rodzinne "Z maską twarzą w twarz"

Recently added: wednesday, 30 october 2012


Wydarzenie towarzyszące - warsztaty rodzinne "Z maską twarzą w twarz"

 

Wydarzenie towarzyszące  Materia Prima. Forma. 2. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy

 

 

Zapraszamy na warsztaty rodzinne „Z maską twarzą w twarz” w ramach wydarzeń towarzyszących festiwalowi Materia Prima. Forma. 2. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Warsztaty odbędą się w Krakowie, w Teatrze Groteska i poprowadzi je aktorka tego Teatru Monika Filipowicz.

 

 

  • 4 listopada 2012 godz. 15:00-17:00, Kraków, Teatr Groteska

 

Informacje o warsztatach:

Warsztaty skierowane są do dzieci, młodzieży i całych rodzin. Warsztaty te będą podzielone na część plastyczną, podczas której uczestnicy będą wykonywać maski oraz na część aktorską, podczas której będą, przy pomocy prowadzących warsztaty aktorów, odgrywać etiudy aktorskie z użyciem masek.

Rodzinne warsztaty teatralne to przede wszystkim możliwość wspólnej zabawy, zdobycia nowych umiejętności i okazja do poznania sekretów aktorstwa.

Podczas spotkania „Z maską twarzą w twarz” jego młodsi i starsi uczestnicy krok po kroku zostaną wprowadzeni w zagadnienia związane z procesem powstawania masek teatralnych oraz z ich rodzajami. Zdradzimy im tajniki gry aktora w masce i stworzymy możliwość zbudowania postaci scenicznych oraz etiud teatralnych z wykorzystaniem masek. Co więcej – uczestnicy będą mieli okazję wykonania własnej maski. W programie rodzinnych warsztatów teatralnych znajdą się również bajkowe zagadki, quizy teatralne i inne niespodzianki. W „maskowych” bohaterach dzieci na pewno rozpoznają postaci dobrze im znane z bajek i opowieści książkowych – a same będą miały szansę wcielenia się w ulubionych bohaterów, np. mieszkańców Doliny Muminków.

 

 

fot. dr Wojciech Gąsiorowski

 

 

Program warsztatów:

  1. Trochę teorii na temat maski teatralnej:
  2. Podstawowe zasady gry aktora w masce
  3. Ćwiczenia rozluźniające i usprawniające oddech niezbędne przy każdej pracy scenicznej
  4. Zabawy rozwijające ekspresję
  5. Zabawy głosowe
  6. Budowanie postaci scenicznych
  7. Tworzenie etiud z uwzględnieniem poznanych zasad gry aktora w masce
  8. Wykonanie własnej maski teatralnej

 

 

Prowadząca warsztaty:

 

Monika Filipowicz – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1999 roku związana z krakowskim Teatrem Groteska. Wielokrotnie grała w spektaklach, w których głównym środkiem wyrazu artystycznego była maska. Przykładem może być spektakl  „Lato Muminków” w reżyserii J. Polewki, gdzie stworzyła postać Mimbli i Filifionki, czy znajdujące się w repertuarze Teatru Groteska przedstawienie „Opowieści z Księgi Dżungli”, w którym wcieliła się w postać pantery Bagheery.

Monika Filipowicz ma również duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od wielu lat dzieli się swoją wiedzą, prowadząc zajęcia z animacji lalek, gry aktora w masce, teatru przedmiotu oraz emisji głosu.

 

 

Informacje i zapisy:

Biuro Organizacji Widowni Teatru Groteska

czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-12.00, 15.00-17.00 i na godzinę przed każdym spektaklem.( tel. 12 623 79 59; 12 633 48 22 wew. 252

e-mail: rezerwacja@groteska.pl

 

 back »

Buy Tickets
 

Search

 
 

We recommend

 
 


 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

 

 

Wsparcia udzielili

 

Wsparcia udzielili
 

Sponsorzy

 

Sponsorzy
 

Partnerzy

 

Partnerzy
 

Media patronage

 

Media patronage

 
Organizator:
Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA, ul. Skarbowa 2, Kraków