FORMA

Miedzynarodowy festiwal teatru formy

PROF. JACEK MAJCHROWSKI, MAYOR OF THE CITY OF KRAKOW, INVITES

News

Wydarzenia towarzyszące: warsztaty rodzinne „Z maską twarzą w twarz”

Recently added: thursday, 27 september 2012


Wydarzenia towarzyszące: warsztaty rodzinne „Z maską twarzą w twarz”

Zapraszamy na warsztaty rodzinne „Z maską twarzą w twarz” w ramach wydarzeń towarzyszących festiwalowi Materia Prima. Forma. 2. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Warsztaty odbędą się w Krakowie oraz wybranych miastach Małopolski i poprowadzi je aktorka Teatru Groteska Monika Filipowicz.

 

Najbliższe warsztaty odbędą się w Nowym Sączu, Tarnowie i Wadowicach:

 

 • 30 września godz. 12:00-14:30 Nowy Sącz

 

 • 14 października  godz. 17:00-19:30 Tarnów

 

 • 28 października godz. 15:00-17:30 Wadowice

 

 

Informacje o warsztatach:

Warsztaty skierowane są do dzieci, młodzieży i całych rodzin. Warsztaty te będą podzielone na część plastyczną, podczas której uczestnicy będą wykonywać maski oraz na część aktorską, podczas której będą, przy pomocy prowadzących warsztaty aktorów, odgrywać etiudy aktorskie z użyciem masek.

Rodzinne warsztaty teatralne to przede wszystkim możliwość wspólnej zabawy, zdobycia nowych umiejętności i okazja do poznania sekretów aktorstwa.

Podczas spotkania „Z maską twarzą w twarz” jego młodsi i starsi uczestnicy krok po kroku zostaną wprowadzeni w zagadnienia związane z procesem powstawania masek teatralnych oraz z ich rodzajami. Zdradzimy im tajniki gry aktora w masce i stworzymy możliwość zbudowania postaci scenicznych oraz etiud teatralnych z wykorzystaniem masek. Co więcej – uczestnicy będą mieli okazję wykonania własnej maski. W programie rodzinnych warsztatów teatralnych znajdą się również bajkowe zagadki, quizy teatralne i inne niespodzianki. W „maskowych” bohaterach dzieci na pewno rozpoznają postaci dobrze im znane z bajek i opowieści książkowych – a same będą miały szansę wcielenia się w ulubionych bohaterów, np. mieszkańców Doliny Muminków.

 

 

Program warsztatów:

 1. Trochę teorii na temat maski teatralnej:
 2. Podstawowe zasady gry aktora w masce
 3. Ćwiczenia rozluźniające i usprawniające oddech niezbędne przy każdej pracy scenicznej
 4. Zabawy rozwijające ekspresję
 5. Zabawy głosowe
 6. Budowanie postaci scenicznych
 7. Tworzenie etiud z uwzględnieniem poznanych zasad gry aktora w masce
 8. Wykonanie własnej maski teatralnej

 

 

Prowadząca warsztaty:

Monika Filipowicz– absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1999 roku związana z krakowskim Teatrem Groteska. Wielokrotnie grała w spektaklach, w których głównym środkiem wyrazu artystycznego była maska. Przykładem może być spektakl  „Lato Muminków” w reżyserii J. Polewki, gdzie stworzyła postać Mimbli i Filifionki, czy znajdujące się w repertuarze Teatru Groteska przedstawienie „Opowieści z Księgi Dżungli”, w którym wcieliła się w postać pantery Bagheery.

Monika Filipowiczma również duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od wielu lat dzieli się swoją wiedzą, prowadząc zajęcia z animacji lalek, gry aktora w masce, teatru przedmiotu oraz emisji głosu.

 

 

Informacje i zapisy:

 

NOWY SĄCZ: Agnieszka Chronowska, MCK „Sokół” w Nowym Sączu, tel. 18 534 06 61, 698 241 199

 

TARNÓW: Bernadetta Cich,  Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, tel. 694 613 772

 

WADOWICE: Tamara Wiecheć, Wadowickie Centrum Kultury, tel. 504 70 98 66back »

Buy Tickets
 

Search

 
 

We recommend

 
 


 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

 

 

Wsparcia udzielili

 

Wsparcia udzielili
 

Sponsorzy

 

Sponsorzy
 

Partnerzy

 

Partnerzy
 

Media patronage

 

Media patronage

 
Organizator:
Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA, ul. Skarbowa 2, Kraków