FORMA

Miedzynarodowy festiwal teatru formy

PROF. JACEK MAJCHROWSKI, MAYOR OF THE CITY OF KRAKOW, INVITES

News

Twórczy tandem z Belgii - po raz kolejny w Krakowie!

Recently added: monday, 24 august 2012


Twórczy tandem z Belgii - po raz kolejny w Krakowie!

„Wybitne przedstawienie o niespotykanej intensywności zdolnej przekroczyć granice czasu”– tak brzmiało uzasadnienie werdyktu francuskiego Jury Mimos Festival 2007, na którym nagrodzono spektakl „Noc na świecie" prezentowany podczas 1. edycji festiwalu Materia Prima.

To dzieło twórczego tandemu kobiety i mężczyzny, który od ponad 20 lat zaciera granice pomiędzy teatrem i tańcem.

Belgijscy artyści, nagradzani na wielu festiwalach europejskich, prezentujący swoje dzieła w ponad 30 krajach świata przybędą również w tym roku do Krakowa!

Czym oczarują nas tym razem?

Prezentujemy kolejny zespół, który pojawi się na festiwalu Materia Prima – Compagnie Mossoux-Bonté

 

Compagnie Mossoux-Bonté (Belgia)

Wkrótce po pierwszym spotkaniu w roku 1985 Nicole Mossoux i Patrick Bonté zdecydowali się na współpracę, w wyniku której powstało pięć filmów i dwadzieścia dziewięć produkcji scenicznych. Ich praca to próba eksploracji ciemniejszych stron wrażliwości po to, żeby w rezultacie powstał wizualnie i intelektualnie świeży obraz świata. Ich poszukiwania balansują u zbiegu obszarów tańca i teatru, próbując znaleźć dla tych dwóch dyscyplin wspólny język, w świetle specyficznych tematów wyrażanych w ruchu.

Poszukiwanie języka opartego na gestach odzwierciedla podejście teatralne takie, które unika imitacji i odniesień, a raczej jest podobne do języka jednocześnie niejasnego i wybitnie elokwentnego. Ich produkcje pokazano dotychczas w 30 krajach świata.

http://www.mossoux-bonte.be/

 

Organizatorem Festiwalu Materia Prima jest Teatr Groteska w Krakowie.

 

Projekt Materia Prima. Forma-Maska. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013back »

Buy Tickets
 

Search

 
 

We recommend

 
 


 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

 

 

Wsparcia udzielili

 

Wsparcia udzielili
 

Sponsorzy

 

Sponsorzy
 

Partnerzy

 

Partnerzy
 

Media patronage

 

Media patronage

 
Organizator:
Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA, ul. Skarbowa 2, Kraków