FORMA

Miedzynarodowy festiwal teatru formy

PROF. JACEK MAJCHROWSKI, MAYOR OF THE CITY OF KRAKOW, INVITES

News

Przedstawiamy pierwszą Artystkę Festiwalu - Polina Borisowa

Recently added: tuesday, 21 august 2012


Przedstawiamy pierwszą Artystkę Festiwalu - Polina Borisowa

 

„Robienie przedstawienia lalkowego dla dzieci byłoby dla mnie czymś dziwnym! Jestem Rosjanką, a w moim kraju lalki zawsze były używane w teatrze dla dorosłych”

./C. Pelle-Douel Dlaczego lalki fascynują?, „Psychologies Magazines”,

grudzień 2011, s.137/

 

Tak o swoich pracach mówi kolejna Artystka, która wystąpi podczas festiwalu Materia Prima – Polina Borisowa.

 

Niezwykły spektakl, który zaprezentuje podczas listopadowego Festiwalu będzie można zobaczyć w Krakowie, Tarnowie, Wadowicach, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Polina Borisowa jest też autorką warsztatów mistrzowskich „Body – Object. Ciało – Przedmiot”, które dla polskich adeptów sztuki lalkarskiej przygotowała specjalnie na potrzeby Festiwalu Materia Prima. Warsztaty dobędą się w dniach 24-26 sierpnia. Więcej szczegółów: www.materiaprima.ploraz www.groteska.pl)

 

Polina Borisowa –ukończyła Akademię Sztuki przy Państwowym Teatrze w Petersburgu, na wydziale lalkarskim, ze specjalnością lalkarstwo i scenografia (Rosja 1996-2001). Jest również autorką pracy podyplomowej na temat „Wpływ lalkarstwa na rozwój umysłowy dzieci” (Rosja 2003-2005). W latach 2005-2008 Polina studiowała we Francji, w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki Lalkarskiej w Charleville-Mezieres. Uczestniczyła też w warsztatach prowadzonych przez Marcosa Malafaia (Brazylia), Bruno Leone (Włochy), Fabrizio Montecchi (Włochy), Massimo Shustera (Francja), Gavin’a Clover’a (Anglia), Stephena Mottrama (Anglia), Alain’a Gautre'a (Francja), Pierre’a Fourney'a (Francja), Christiana Carringona i Katy Deville (Francja).

Dwa z jej przedstawień ujrzały już światło dzienne: w roku 2006 „Lego” – solowe przedstawienie oparte na tekście Phillippe’a Dorin’a a w roku 2008 „I am what I see” (Jestem tym, co widzę) – praca dyplomowa (opieka pedagogiczna – Jo Lacrosse).

Borisowa jest laureatką Nagrody ZASP na 25 Międzynarodowym Festiwalu Sztuki
Lalkarskiej w Bielsku-Białej, maj 2012.

W grudniu 2010 Polina przez pół roku towarzyszyła Odradek i Puppella-Nogues Company, jednocześnie w nich pracując. To tam stworzyła spektakl, który zobaczymy podczas 2. edycji festiwalu Materia Prima.

 

 

Organizatorem Festiwalu Materia Prima jest Teatr Groteska w Krakowie.

 

Przy wsparciu:

Miasta Kraków

Austriackiego Konsulatu Generalnego w Krakowie

Wallonie-Bruxelles Internationale

 

Współporganizatorzy:

Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Centrum Sztuki Mościcie w Tarnowie

Urząd Miasta Tarnowa

Oświęcimskie Centrum Kultury

Wadowickie Centrum Kultury

 

Sponsor

Hotel Bukovina

 

Patroni medialni:

DV Box

AMS

„Karnet”

 

Projekt Materia Prima. Forma-Maska. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013back »

Buy Tickets
 

Search

 
 

We recommend

 
 


 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

 

 

Wsparcia udzielili

 

Wsparcia udzielili
 

Sponsorzy

 

Sponsorzy
 

Partnerzy

 

Partnerzy
 

Media patronage

 

Media patronage

 
Organizator:
Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA, ul. Skarbowa 2, Kraków