FORMA

Miedzynarodowy festiwal teatru formy

PROF. JACEK MAJCHROWSKI, MAYOR OF THE CITY OF KRAKOW, INVITES

News

Performerka, artystka-lalkarz z Kanady na festiwalu Materia Prima!

Recently added: sunday, 27 september 2012


Performerka, artystka-lalkarz z Kanady na festiwalu Materia Prima!

Magali Chouinard – kanadyjska artystka-lalkarz – specjalnie dla widzów festiwalu Materia Prima przygotuje nową wersję swojego interaktywnego, poetyckiego spektaklu, w którym, za sprawą kunsztu aktorskiego, animowane przez artystkę przedmioty i niezwykłe lalki będą tak blisko widzów, jak to tylko możliwe.

 

Poznajcie bliżej Magali Chouinard z Kanady!

 

Magali Chouinard posiada uprawnienia do nauczania sztuk plastycznych. W sferze Jej zainteresowań, oprócz rysunku i grafiki znajduje się również teatr, sztuka performance, rzeźba i pisarstwo. Od 2006 r. swoje zainteresowania skierowała w stronę sztuki lalkarskiej.

Jako wolny słuchacz uczestniczyła w wykładach na temat mechanizmów lalek, na UQAM(Université du Québec à Montréal), pogłębiając i rozwijając swoje projekty scenograficzne realizowane z uczniami. W tym czasie zrealizowała razem ze swoimi uczniami dziesięć scenicznych projektów z lalkami, oprócz rozwijania projektów w zakresie tworzenia lalek na jej własnych zajęciach fakultatywnych.

Wielodyscyplinarny i poszukiwawczy charakter Jej działań jest nierozerwalnie związany zarówno z życiem zawodowym jako nauczyciela, jak i z ustawicznym samokształceniem twórczym.

Moje aktualne poszukiwania skupiające się wokół lalek, maski, cieni i animacji dążą do przedstawienia na scenie, w poetyckim wizualnym podejściu, życia centralnej postaci – którą jest biała kobieta – widzianego przez pryzmat jej życia wewnętrznego.

Na tym wewnętrznym terytorium zarysowują się granice wrażliwości, stosunek do samej siebie, odruchy „emocjonalne” związane ze strachem, lękami i energią pozwalającą przeżyć. Biała kobieta jest wciągnięta w dynamikę poszukiwania siebie, a transformacja jej stanów wewnętrznych daje się zauważyć w ich przełożeniu na ruchy i zachowanie jej ciała.

Jej życie toczy się głównie na tle lasu, który jest par excellence mitycznym miejscem, oddającym najlepiej polaryzację pomiędzy lękiem a magią.

 

Organizatorem Festiwalu Materia Prima jest Teatr Groteska w Krakowie.

 

Przy wsparciu:

Miasta Kraków

Austriackiego Konsulatu Generalnego w Krakowie

Wallonie-Bruxelles Internationale

 

Współporganizatorzy:

Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Centrum Sztuki Mościcie w Tarnowie

Urząd Miasta Tarnowa

Oświęcimskie Centrum Kultury

Wadowickie Centrum Kultury

 

Sponsorzy:

LOTTO

PGNiG

Hotel Bukovina

Alma

Food&Joy

 

Patroni medialni:

RMF Classic

TVP Kraków

TVP Kultura

Wirtualna Polska

„Gazeta Krakowska”

Miesięcznik „Teatr”

Portal e-teatr.pl

DV Box

AMS

Miesięcznik „Karnet”

Przewodnik „The Visitor”

Zakład Plakatowania Filmotechnika

 

Projekt Materia Prima. Forma-Maska. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013back »

Buy Tickets
 

Search

 
 

We recommend

 
 


 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

 

 

Wsparcia udzielili

 

Wsparcia udzielili
 

Sponsorzy

 

Sponsorzy
 

Partnerzy

 

Partnerzy
 

Media patronage

 

Media patronage

 
Organizator:
Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA, ul. Skarbowa 2, Kraków